Každé léto odjíždí do USA kolem 1000 českých a slovenských plavčíků. Pracují jak na bazénech, tak v prázdninových rezortech u jezer a dokonce i na plážích přímo u oceánu… A mají proto dobré důvody!


1. OPALUJEŠ SE A DOSTANEŠ ZA TO SKVĚLE ZAPLACENO!

DREAM JOB! Opaluješ se a jsi za to placený. Ve skutečnosti samozřejmě občas zaprší a přijde bouřka, ale ty se častěji díváš i několik týdnů na azurovou oblohu nad sebou. Za to vše ti běží mzda.

2. POZNÁŠ AMERIKU JAKO NIKDO JINÝ

Nejčastěji budeš pracovat v komunitě lidí, kteří chodí na svůj soukromý bazén. Těžko se tu dá slovy popsat, jak štědří a přátelští jsou místní, protože tohle musíš zažít na vlastní kůži. Najdeš kolem bazénu přátele, svou americkou lásku a konečně začneš anglicky nejen mluvit, ale i v angličtině přemýšlet.

 

Plavčík USA

3. UŽ TI NIKDO NEBUDE MLUVIT DO ŽIVOTA

Bojuješ s tím, jak tě vnímají rodiče, kamarádi, okolí? Chybí ti sebedůvěra? Američané mají sebevědomí na rozdávání a ty po nějaké době pobytu v USA získáš přirozenou sebedůvěru, kterou naplno využiješ během pobytu. Po návratu do Čech už nikdy nebudeš stejný. Tvé okolí i rodiče v tobě konečně uvidí samostatnou jednotku…

4. MONEY MATTERS

Nežijeme ze vzduchu, tvůj výlet do USA také bude něco stát. I proto by jsi měl vědět, že na konci programu máš jistotu pokrytí nákladů a pokud jsi pracovitý, vrátíš se domů i s nějakými úsporami. Tebou vydělané peníze ti umožní stát se finančně nezávislým.

 

USA plavčíci

5. RESPEKT

Slovo, které v Čechách téměř neumíme použít, když přijde na profese, které chrání naše životy. V USA budeš respektovaným záchranářem/plavčíkem a přitom ti k tomuto respektu bude stačit jeden víkendový kurz. Plavčíci v Čechách mohou těm v USA jen závidět! Dělej svou práci dobře a okolí ti to dá náležitě najevo. A sem nepatří jen pozornosti jako pizza, Cola a další jiné dobroty, které ti budou nosit tví noví přátelé na bazén.

6. SCHOPNOST ZACHRÁNIT ŽIVOT

Mnozí se bojíme jen pomyslet na moment, kdy bychom museli někomu zachránit život a přitom se první pomoc učíme vlastně kvůli sobě. Pokud jí rozumíš, jsi schopen pomoci sám sobě, své rodině, svým blízkým přátelům a případně také komukoliv jinému zachránit život. Já jsem už takto pomohl více lidem a je to nádherný pocit!

7. CESTOVÁNÍ

Jednoho dne to super léto skončí. Ty zamkneš bránu k bazénu nebo naposledy sklopíš slunečníky na pláži. Je konec! A přeci je tu začátek něčeho nového. My plavčíci jedeme cestovat. Dáme tour po amerických národních parcích? Pojedeme do Kanady? Nebo raději rovnou do Mexika… jo a málem bych zapomněl na výletní lodě, které tě mohou odvést na Bahamy, Jamajku … ALL INCLUSIVE

 

USA plavčíci

8. SHOPPING FEVER

Ještě nikdy jsi neviděl tolik možností, jak utratit peníze jako v USA. Až ti přijde karta k tvému americkému bankovnímu účtu, začneš si užívat těch neuvěřitelně nízkých cen, které umožňuje pouze obrovský americký trh. Tvým největším problémem bude limit na kartě a také to, jak poté všechny nákupy dostat do kufrů a zpět do Evropy.

9. PŘÁTELÉ NA CELÝ ŽIVOT

Jsi zpět doma. Zvykáš si na kulturní šok, který jsi po návratu domů rozhodně nečekal. Kamarádi tě všichni hned musí vidět, říkají, jak jsi se změnil, jak ti to sluší… a samozřejmě čekají, co jsi jim přivezl :-) Jenže ty máš nyní mnohem více kamarádů, tví američtí spoluplavčíci, tví milovaní rezidenti na bazénu nebo tvá nová americká láska… Ti všichni tu s tebou od teď budou pokaždé, když se budeš probírat všemi těmi super fotografiemi.

 

Cestování USA

10. ŘÁDEK V ŽIVOTOPISE

Je zajímavé, jakou hodnotu dávají zaměstnavatelé zahraniční pracovní zkušenosti v CV a lifeguarding v USA je brán jako velmi prestižní… Nejedná se o práci v kuchyni, není to práce ve skladu…je to práce s lidmi, díky které navíc získáte schopnost zachránit druhému život. Díky této zkušenosti můžeš jednou získat zajímavou práci. Nevěříš?

 

 

 

 

 

Studuješ na vejšce či vošce? Potom je nejvyšší čas vybrat si, kde chceš strávit toto léto. Bude to New York, Washington DC, Atlanta, Houston nebo tě spíše láká oceán?

 

 

Přemysl Piskač
premysl.piskac@czech-us.cz
+420 776 367 840
www.czech-us.cz