Rozhovor s personalistou Aqualandu Moravia.


Dobrý den, Jiří, Vy pracujete jako personalista v Aqualandu Moravia. Co vše máte na starosti?

Jako personalista zastřešuji celkový proces nástupů a výstupů zaměstnanců. Jedná se například o školení bezpečnosti práce, přípravy pracovněprávních dokumentů či správu interních databází. Jsem tedy první, a v některých případech i poslední člověk, se kterým se před nástupem brigády pozdravíte, v druhém případě rozloučíte.

Jak vypadá Váš běžný den?

Běžný den asi u této práce popsat nelze, má práce je dosti rozmanitá a každý den mě čeká něco nového. Od administrativy až po řešení problémů/požadavků v terénu.

Pracují u vás spíše brigádníci, nebo i zaměstnanci na plný úvazek? Pro koho je práce v Aqualandu vhodná?

Pracují u nás jak zaměstnanci na hlavní pracovní poměr, tak i zaměstnanci „dohodáři“, tedy v našem případě brigádníci. Pro koho je práce vhodná se posuzuje dle pozice, na kterou se uchazeč přihlásí.

Mají brigádníci nebo zaměstnanci zvýhodněný vstup do Aqualandu, nebo dokonce zdarma? A můžou po pracovních hodinách řádit ve vodě :-)?

Ano, brigádníci i zaměstnanci mají jako jeden z benefitů možnost se ve svém volném čase přijít vykoupat zcela zdarma. Samozřejmě myslíme i na to, aby se zaměstnanec nechodil koupat sám, a tak má možnost vzít s sebou kamaráda či svou rodinu.

Jakou atrakci máte Vy sám nejradši? Vyzkoušel jste si všechny?

Bohužel všechny atrakce jsem si zatím vyzkoušet nestihl. Nově postavený unikátní tobogán High Five se mi minulou sezónu vyhnul, proto mám jízdu na High Five naplánován letos. Má nejoblíbenější atrakce tedy zatím zůstává tobogán Abyss.

Jaká je Vaše hlavní sezóna? Nabíráte pak více brigádníků?

Hlavní sezóna pro Aqualand Moravia je léto. Avšak na personálním oddělení začíná příprava již v lednu. Pro letní sezónu nabíráme několik stovek nových brigádníků, pro které je potřeba zajistit hned několik věcí. Od zajištění ubytování, dopravy až po zaměstnaneckou čipovou kartu, kterou každý zaměstnanec při nástupu obdrží.

Jaké pracovní zkušenosti jste nasbíral předtím, než jste nastoupil v Aqualandu? Brigádničil jste také někde při škole?

Při škole jsem již samozřejmě brigádničil. Má první brigáda byla roznos novin v mé obci. Největší zkušenost v roli brigádníka byla právě zde v Aqualandu Moravia, kde jsem díky školním praxím mohl působit jako výpomoc na personálním oddělení. Mé schopnosti byly oceněny, a tak jsem zde mohl brigádně působit i mimo školní praxe. Nakonec se z brigádníka stal zaměstnanec na hlavní pracovní poměr.

Jakou máte pracovní atmosféru? Přátelí se zaměstnanci? A chodí například po práci na kafe nebo pivo?

Přátelská atmosféra je u nás na denním pořádku. Každé léto se brigádníci rychle spřátelí a tvoří kolikrát více než jen přátelství (smích). Není to samozřejmě jen léto, kdy je zde brigádníků nejvíce, ale také přes celý rok. Díky Aqualandu jsem již získal několik cenných kontaktů, se kterými si i já či jiní vedoucí rádi zajdou na pivko.

Jak se zaměstnanci a brigádníci dostávají do práce? Existuje v sezóně možnost přespání?

Ano, jak jsem již zmiňoval, ubytování pro brigádníky přijíždějící zdaleka zajišťujeme, jedná se o studentské koleje v Brně, kde pro ně přijíždí autobus, který zajíždí až k Aqualandu Moravia, totéž platí i pro cestu z práce. Další možnost ubytování, které nabízíme, je ubytování v kempu hned vedle Aqualandu Moravia. Pro ty odvážnější jsou zde zakoupeny plně nové stany, které budou pro brigádníky po dobu brigády jejich novým domovem.

Jaké výhody kromě mzdy dostávají zaměstnanci a brigádníci?

O jednom z benefitů jsme již zde hovořili, kromě aquapassů, zde mají zaměstnanci i brigádníci možnost firemního stravování, slevy na sortiment Aqualandu Moravia od zboží v aquashopu po jídlo v restauraci nebo třeba zaměstnaneckou odpočinkovou zónu. Pro sportovce zde máme i menší posilovnu.

Co očekáváte od svých zaměstnanců a brigádníků?

Pokud se uchazeč o práci či brigádu přihlásí a je vybrán, očekáváme od něj pracovní nasazení, snahu učit se novým věcem a přizpůsobit se chodu Aqualandu Moravia. Nechodit do práce jen kvůli penězům, ale práci v Aqualandu Moravia si aspoň trochu užít. Mít úsměv na tváři i v těch těžších dnech.

Pokud někdo přemýšlí, že Vám odpoví na inzerát, co byste mu doporučil?

Určitě nezapomenout přiložit životopis, i když žádné pracovní zkušenosti uchazeč třeba nemá, zkusit do životopisu vepsat své koníčky, proč by rád vybranou pozici vykonával a podobně. Před odpovědí promyslet náplň práce, kterou u pozice aspoň stručně uvádíme, zda-li ji zvládnu či nikoliv. Promyslet i dojíždění do a z Aqualandu Moravia domů. Přeci jen Aqualand Moravia neleží hned vedle velkého města, a tak čas strávený dopravou je potřeba k brigádě také započítat.